Halk Oyunu Hakkında

Halk Oyunu Hakkında

Halk Oyunu HakkındaTürk Halk Oyunları çeşitlilik ve kapsam bakımından dünyada en dikkat çeken folklorik olgulardan birisidir. Şu kadar ki, Türk Halk Oyunları derlemeleri hala bitirilememiştir. Fakat çalışmalar devam etmektedir.

Folklor ekibimiz 2000 yılında uzman kadrolarımız tarafından İstanbul Fatih’te kurulmuştur. 2017 Yılından beri yeni yerimizde Eyüp Axis İstanbul’da hizmet vermeye başladık. yıldan yıla kendini geliştiren ve kadrolarını büyüten İstanbul halk oyunları ekibi ülkemizin en seçkin salonlarında en büyük organizasyonlarda yer almıştır. Türkiye’nin en büyük özel halk oyunları ekiplerine sahibiz.

İstanbul Halk Oyunları Gösterisi İle Size En Mükemmel Gösterilerle Hizmetinizde

Her köyün kendine has oyunları olması bunu güçleştirmektedir. Türk Halk Oyunları grubu Gösterilerini İstanbul’un Tüm Yörelerinden Oyunlar Sergilemekteyiz. Halk Oyunları Gösterileri Olarak Karadeniz Yöresi Halk Oyunu, Trakya Yöresi Halk Oyunu, Kafkas yöresi Halk Dansları, Doğu Bölgesi Halk Oyunu, Ege Bölgesi folklor ekibi Gösterileri Yapmaktayız.

Halk Oyunları Ve Folklor Gösterileri

Ayrıca Halk Oyunu Gruplarımızla; Horon Ekibi, Halay Ekibi, Roman Halk Oyunları, Çayda Çıra Halk Oyunu, Erzurum Atabarı, Efeler Ve Zeybek Halk Oyunu, Kafkas Halk Dansları, Kaşık Oyunları Gibi Halk Oyunu Gösteri Ekiplerimiz Mevcuttur.

2000 yılından Beri Halk Oyunlarının Daha Geniş Kitlelere Ulaşmasını Sağlamayı Görev Edinmiş Ve Halk Oyunlarına Gönül Vermiş Oyunlarımız Ve Hocalarımızla Kurduğumuz İstanbul Halk Oyunları Grubumuzla Türkiye’nin Birçok Yerinde Çok Önemli Programlara Ve Gösterilere İmza Attık.

Halk Oyunu Hakkında

Uzun Yıllardan Beri İstanbul Halk Oyunları Gruplarımızla Gerçekleştirdiğimiz Düğün Organizasyonu, Nişan Organizasyonu, Şirket Ve Kurumsal Organizasyonlar yanında Sünnet Organizasyonu, Açılış organizasyonu Ve Fuar Organizasyonu Gibi Aklınıza Gelebilecek Tüm Organizasyon İşlerinizde İstanbul Halk Oyunları Grubumuzla Hizmetinizde Olduk.

yöresel halk oyunu kıyafetlerimizle sizlere hizmet verirken, yöresel çalgılarımızla özel günlerinize değer katmaya devam ediyoruz. ister bay, ister bayanlar veya hem bay hemde bayan halk oyunu grupları için bizden yardım alabilirsiniz. horon ekibi, halay ekibi, zeybek ekibi ve Kafkas ekibi halk oyunları ekipleri 12 ay boyunca sizlerin hizmetinde.

İstanbul Halk Oyunları Grubumuz Gönüllü Olarak Halk Oyunlarını Geniş Kitlelere Ulaştırmak Ve Türk Kültürünü Geliştirmek Amacıyla Yapmaktayız.