Doğu Anadolu Yöresi Halk Oyunları Grubu Halay Ekibi

DOĞU ANADOLU YÖRESİ HALK OYUNLARINDAN “HALAY EKİBİ”

doğu yöresi

Doğu Anadolu Yöresinin En Önemli Halk Oyunlarından Olan Halay, Profesyonel Ekiplerimiz Tarafından Sizler İçin Sergileniyor. Halay Ekibi Gösterileri İle Sizlerleyiz.

doğu yöresi halk oyunu

Doğu Yöresi Halk Oyunları Grubumuzla Gösteriler Sunuyoruz. Doğu Anadolu Halk Oyunları Grubu İle Halaylarda Doğu Kültürünün Yaşam Biçimini Ve Duygularını Sergiliyoruz. Halaylar Genelde Ağır Oyunlarla Başlar Sonlara Doğru Hareketlenir. Ayrıca Genelde oyuncular Doğunun Yerel ve Otantik Kıyafetleri İle oyunlar oynarlar. Bazen Kolkola Bazende Parmaklardan Tutularak Halay çekilir. Halayı İdare Eden Kişiye halay Başı Denir Ve Elinde Mendili Vardır Bu mendil Ritme Göre Sallanır. Bazen Sadece Erkekler, Bazen Sadece Kadınlar Aralarında oyunlar oynar. Bazende Karışık Halaylar Çekilir.

halay grubu gösterisi

Doğu Anadolu Yöresinde Halaylar Davul Zurna Ekibinin Ritmine uyularak Oynanır. Özellikle Köylerde Ve kasabalarda Yoğun Şekilde Davul Zurna kullanılır. Şehir Hayatında Özellikle piyanist Ve Orkestraların Çaldığı Yöresel Eserlerle Halaylar Çekilip Oyunlar oynanıyor.halk oyunları grubu

Doğu Anadolu Bölgesi Halk Oyunlarından Halay Ekibimizle Alakalı Olarak Bizleri Organizasyonlarınıza Çağırabilir Ve Gösterilerimizle Programlarınıza Renk Katabilirsiniz.

Halay Ekibi Halk Oyunları Kiralama Fiyatları İçin Bizi Arayın 0532 692 98 48

doğu yöresi

Doğu Anadolu Yöresi Halk Oyunları Grubu Halay Ekibi” üzerine 2 düşünce

 • 7 Ekim 2017 tarihinde, saat 21:36
  Kalıcı bağlantı

  Merhabalar..oglumun sünneti için dogu anadolu halk oyunlari ekibi kiralamak istiyorum fiyat alabilir miyim? Tşkler..

  Yanıtla
  • 8 Ekim 2017 tarihinde, saat 21:54
   Kalıcı bağlantı

   merhaba doğu anadolu yöresi halay ekibi 6 kişi gönderebilirim. istanbul içi fiyatımız 1.500 tl’dir… detaylı bilgi ve rezervasyon için arayabilirsiniz.

   Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir